Fırat Üniversitesi Genç İletişimciler Yarışması’nda birincilik ve üçüncülük ödüllerine layık görüldü

0
65

Bu yıl 33’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda Fırat Üniversitesi 2 ödüle layık görüldü. Ödül alan öğrencileri makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, öğrencileri tebrik etti.  

Her alandaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi, 33. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda da dereceler elde etti.

İletişim Fakültesi öğrencilerine yönelik en köklü yarışmalardan biri olan ve Türkiye’de çağdaş ve nitelikli gazetecilerin yetişmesinde güçlü bir rol oynayan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti – Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda bu yıl 18 üniversiteden 62 öğrenci, 44 proje ile ödüle değer görüldü.

Bir birincilik, bir üçüncülük ödülü alındı 

Gerçekleştirilen yarışmada Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Ramazan Dinç’in hazırladığı “Futbolun Yardımsever Tarafı/ Afetlerde, Zor Durumlarda Halkın Yanında Olanların Kültürü: Ultra” başlıklı haberi yazılı dalda spor haberi kategorisinde birinci oldu.

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Gülcan Demir’in hazırladığı “kesfedenbirkadin” başlıklı projesi ise İnternet Yayıncılığı dalında Sosyal Medya Projesinde kategorisinde üçüncü oldu.

Rektör Prof. Dr. Göktaş öğrencilere ödüllerini takdim etti 

Yarışma sonuçlarının belli olmasının ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, başarı sağlayan öğrencileri makamında ağırladı. Gerçekleştirilen ziyarete; Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nural İmik Tanyıldızı, Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Göksel Göker, Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Furkan Dilaver, Gazetecilik Bölümü Arş. Gör. İlkay Ceren Sönmez ve ödül alan öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yarışmada birincilik ve üçüncülük derecesi alan öğrencilere ödüllerini ve hediyelerini takdim etti.

Öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Prof. Dr. Göktaş “İletişim Fakültemiz 25 yıllık geçmişiyle eğitim ve öğretim kalitesini her geçen gün artırıyor. Fakültemizden mezun olan şuanda medya sektörü içerisinde yer alan çok sayıda başarılı öğrencimiz var. Biz onlarla gurur duyuyoruz. Aynı zamanda fakültede şuan eğitim ve öğretim gören, meslek heyecanı yaşayan ve gayret sarf edip bu tür projelerin ve yarışmaların içerisinde yer alan öğrencilerimiz de var. Başarı sağlayan öğrencilerimizi onlara destek olan ve yol gösteren akademisyenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: F.Ü. Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü