Fırat Üniversitesinde bayramlaşma programları çevrim içi yapıldı

0
68

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, pandemi nedeniyle memleketlerinde olan üniversite öğrencileriyle bayramlaştı. Çevrim içi gerçekleştirilen bayramlaşma programlarında Rektör Prof. Dr. Göktaş, pandemiden sonra öğrencileri makamına davet etti.

FÜ İktisat Öğrenci Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Bayram Sohbetleri programının konuğu FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş oldu. Instagram hesabından çevrim içi olarak gerçekleştirilen programda FÜ Rektörü Prof. Dr. Göktaş, pandemi nedeniyle uzaktan eğitim alan ve memleketlerinde olan FÜ öğrencileriyle bayramlaştı.

Yoğun bir katılımın olduğu bayramlaşma programına Rektör Prof. Dr. Göktaş, öğrencilerin bayramlarını tebrik ederek “Bütün öğrenci kardeşlerimizin, ailelerinin, sevdiklerinin bayramlarını tebrik ediyorum. Bayramın kendilerine sağlık, mutluluk, huzur getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Rektör Prof. Dr. Göktaş, “Bizim kuşak bayramları doya doya yaşayan bir kuşak. Zaman ilerledikçe bir takım geleneklerimizi ve kültürlerimizi kaybettiğimiz için eski bayramlarla şimdiki bayramları kıyasladığımız zaman arada ciddi farklılık var.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 45 dakika süren bayramlaşma programında Rektör Prof. Dr. Göktaş kendisi ve üniversite hakkında yöneltilen soruları cevaplandırdı ve kampüsün öğrencilerle güzel olduğunu, öğrencileri özlediklerini söyledi.

FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, FÜ Spor Bilimleri Fakültesi Gönüllüleri Topluluğu tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma programına da katıldı. Collaborate üzerinden gerçekleştirilen canlı yayında Rektör Prof. Dr. Göktaş, akademisyenler ve öğrencilerle bayramlaşarak üniversiteyle ilgili soruları cevaplandırdı.

Kaynak: F.Ü. Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü