FÜ’de “109. Yılında Çanakkale Zaferi ve Sonrası” konulu konferans düzenlendi

0
36

Fırat Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından “109. Yılında Çanakkale Zaferi ve Sonrası” konulu konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Bahaeddin Ögel Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa; FÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhalim Aydın, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Konferansta bir konuşma yapan FÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin milletimizin birlik ve beraberlik ruhuna, tüm varlığını ortaya koyduğu unutulmaz bir destan olduğunu belirterek, şanlı tarihimizin kahramanlık destanları ile dolu olduğunu söyledi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Fırat Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çevik, Çanakkale Zaferi’nin, 109 yıl sonra bugün yine, birlikte neler başarabileceğimizi bize hatırlatan bir destan olduğunu belirterek, Çanakkale Zaferi ve sonrası yaşananlar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Kaynak: FÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü