Fırat Üniversitesi tarafından “Hazarbaba Dağ Doğa Yürüyüşü” gerçekleştirildi

0
6

Fırat Üniversitesi tarafından öğrencilere Elazığ’ın tarihi ve turistik bölgelerini tanıtmak amacıyla başlatılan gezi etkinlikleri kapsamında yaklaşık 350 öğrenciyle “Hazarbaba Dağ Doğa Yürüyüşü” etkinliği düzenlendi.  

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen; Elazığ Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Elazığ Ticaret Borsası’nın destekleriyle “Hazarbaba Dağ Doğa Yürüyüşü” etkinliği gerçekleştirildi.

Şehri karış karış öğrencilerine tanıtmaya devam eden Fırat Üniversitesi geçtiğimiz gün Harput’a, daha sonra Palu ilçesine bu kez de Sivrice ilçesine gezi etkinliği düzenledi.

350 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrencilere; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ da eşlik etti.

Hazarbaba Kayak Merkezi’nde başlayan etkinlik kapsamında öğrenciler Hazarbaba dağının zirvesine yürüyüş gerçekleştirdi.

Öğrenciler daha sonra Fırat Üniversitesi’nin Hazar gölü kenarındaki Sivrice Gençlik Eğitim Merkezi Kampı’na geçerek Hazar Gölü’nün manzarasını izleyip piknik yaptı.

Gerçekleştirilen geziler ve etkinlikler sayesinde öğrenci olarak yaşadıkları Elazığ’ı tanıma fırsatı bulduklarını belirten öğrenciler etkinlikler nedeniyle üniversite yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Kaynak: FÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü