FÜ İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi 2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı

0
7

Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi 2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni programı, pandemi tedbirleri nedeniyle bu yıl çevrim içi olarak düzenlendi. 

Çevrim içi mezuniyet törenine İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhalim Aydın, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Seda Arıkan, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ercan Alkaya, Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman İlhan, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ebru Şenocak, Tarih Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cuma Ali Yılmaz, Coğrafya Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Şıkoğlu, araştırma görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhalim Aydın, Fakülte hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından Fakülte sıralamasına giren öğrencileri ilan etti.

Dekan Prof. Dr. Aydın konuşmasında, “Devlet veya özel sektör olsun, çalışma hayatınızda dürüstlükten, hakkaniyetten, adaletten ayrılmamayı kendinize ilke edinmenizi temenni ediyor, ülkemiz ve insanlık adına faydalı işler yapmanızı diliyorum” dedi.

Fakültenin halihazırda mezun veren altı bölümünün Bölüm Başkanı ve Bölüm Başkan Yardımcısı öğretim üyeleri de kendi bölümlerinde sıralamaya giren öğrencileri ilan ederek tebrik ve iyi temenni dileklerinde bulundular.

Tüm mezun öğrenciler adına, bu yıl fakülte birinciliğini paylaşan Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü mezunu Gökçe Baysak ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Nursu Kesgin adlı öğrenciler, yükseköğretim yaşamlarında emeği geçen Fırat Üniversitesi öğretim üyelerine, ailelerine ve arkadaşlarına teşekkür ederek mezuniyet sevinçlerini ve ifade ettiler.

Mezuniyet töreni, programa katılan öğretim üyelerinin iyi dileklerini sunmaları ile sona erdi.

Kaynak: F.Ü. Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü