FÜ Kadınlar Kolu Tarafından kermes açıldı

0
19

Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla hayır kermesi düzenlendi.

İl protokolünün eşlerinin de katıldığı kermesten elde edilecek gelir, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek için sağlanacak.

Rektörlük Kmpüsü’nde düzenlenen hayır kermesinin açılışına; FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar, İl Müftüsü Selami Aydın, Elazığ Valisi Ömer Toraman’ın eşi Neşe Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın eşi Arzu Şerifoğulları, İl Müftüsü Selami Aydın’ın eşi Hatice Aydın, FÜ Kadınlar Kolu Başkanı Hülya Göktaş, FÜ yöneticileri, akademisyenler, kadınlar kolu üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Yoğun katılımın yaşandığı hayır kermesiyle ilgili açıklama yapan FÜ Kadınlar Kolu Başkanı Hülya Göktaş, “Üniversitemiz Kadınlar Kolu olarak maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize destek olabilmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Öğrencilerimize bir anne şefkatini gösterebilmek için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda kadınlar kolu üyelerimiz ve personellerimizin destekleriyle hayır kermesimizin açılışını yaptık. Buradan elde edilecek olan geliri maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize aktaracağız. Bugün bizleri yalnız bırakmayan; Elazığ Valimizin eşi Neşe Toraman Elazığ Belediye Başkanımızın eşi Arzu Şerifoğulları hanıma, İl Müftümüzün eşi Hatice Aydın hanıma ve emeği geçen personellerimizin eşlerine, Üniversitemiz Kadın Kolları üyelerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

FÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü