FÜ, Kayseri’de düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarına katıldı

0
2

Fırat Üniversitesi, Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından Kayseri’de düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarına katıldı.

Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü’nde başlayan etkinlik, 7 – 23 Mayıs 2024 tarihleri arasında Amasya, Erzincan, Elazığ, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Malatya, Sivas, Tokat ve Yozgat’ta yer alan üniversitelerin katılımıyla 10 farklı ilde düzenlenecek.

Birçok üniversitenin katılımıyla Abdullah Gül Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen fuara, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, FÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ile davetliler katıldı.

Alanında uzman personel ile düzenlenen fuarlarda yerini alan FÜ tanıtım standına üniversite adayı gençler ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. Standı ziyaret eden üniversite adayı gençler ve ailelerine FÜ’nün gelişmiş akademik ve fiziki alt yapısı, nitelikli akademik kadrosu, geniş ölçekli bölüm ve programları, kendi alanında Türkiye’nin önde gelen fakülte, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, sosyal tesisleri ve barınma olanakları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) üyesi üniversite Rektörleri ile stantları ziyaret eden Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ daha sonra Üniversitemize ait stantta görevli personelimiz ile birlikte lise öğrencilerine gelecek planlamaları konusunda rehberlik etti.

Kaynak: FÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü