Fırat Üniversitesi ile Elazığ Belediyesi arasında trafik protokolü

0
37

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Belediyesi arasında şehrin trafik akışını önemli oranda rahatlatan Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş bulvarlarında yaşanan trafik kazalarının önüne geçebilmek için bir protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde, iki ana arter üzerinde bulunan kaza kara noktaları belirlenerek bu güzergahlar yeniden düzenlenecek.

“Bulvar kazalarının önüne geçeceğiz”

Protokol, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları arasında imzalandı.

Potokol töreni sonrası açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları şunları belirtti: “İlimiz şehir içi trafiğini önemli oranda rahatlatmakla birlikte sık sık trafik kazası haberleri ile gündeme gelen Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş bulvarlarında yapacağımız sert zemin çalışmaları ile bulvar kazalarının büyük oranda önüne geçmeyi hedefliyoruz. Sürücüler tarafından da kara noktaları olarak nitelendirilen iki bulvar üzerinde yapılacak yeni düzenlemeler ile ulaşımı daha güvenli bir noktaya taşıyacağız. Sayın Rektörümüz ile birlikte TEKNOFEST, Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan-Alparslan Türkeş Bulvarlarında yapacağımız yol genişletme çalışmalarımıza hemen başlanacak. Yapacağımız saha çalışmalarıyla kör noktalar giderilecek.”

Kaynak: Elazığ Belediyesi