FÜ Tıp Fakültesi 36. dönem mezunları uğurlandı

0
10

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 36. dönem mezunları, düzenlenen Yemin ve Mezuniyet Töreni’nin ardından uğurlandı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan mezuniyet törenine; Elazığ Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı, FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, İl Müftüsü İrfan Üstündağ, FÜ yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan FÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze, bu yıl 146 genç doktoru mezun etmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak bugüne kadar 5 Binin üzerinde doktor mezun ederek sağlık ordusuna kattıklarını belirtti.

FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, hekimlik mesleğinin doğrudan insana dokunan önemli ve zor bir meslek olduğunu belirterek, çaresiz bir insana yardımcı olmak, ağrısını dindirmek ve duasını almanın çok önemli olduğunu söyledi. Mezun öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Göktaş; “hem sizlerin hem ailelerinizin hem de devletimizin büyük emek verdiği uzun ve zorlu bir sürecin son günü. Hekimlik yeminini ettikten sonra çok kutsal bir unvan olan “Doktorluk” unvanını alacaksınız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyor, sizleri eğiten anne ve babalarınız olmak üzere tüm hocalarınızı yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından FÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze hekimlik andını mezun öğrencilere okuttu. FÜ Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni, mezun olan öğrencilere diplomalarının verilmesi ve ardından gerçekleştirilen kep atma töreni ile sona erdi.

Kaynak: FÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü