FÜ’de 15 Temmuz Şehitler Yolu Yürüyüş Parkuru’nun açılışı yapıldı

0
13

15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümünde şehitleri hatırlamak, gösterilen direnci, birlikteliği ve iradeyi belleklerde taze tutmak için Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “15 Temmuz Şehitler Yolu Yürüyüş Parkuru” açılışı yapıldı.

Fırat Üniversitesi Kültür Park yürüyüş parkuru, 15 Temmuz’da şehit olan 251 şehidin fotoğraflarının ve isimlerinin yer aldığı kırlangıç bayraklarla donatılarak, yürüyüş yolundaki 251 ağaca asıldı.

15 Temmuz Şehitler Yolu Yürüyüş Parkuru’nun açılışına Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Garnizon Komutanı Tuğg. Sadettin Alp Ergin, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ ve Prof. Dr. Soner Özgen, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar, MHP İl Başkanı Semih Işıkver, İl Müftüsü Selami Aydın ve üniversite yöneticileri katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişimindeki şehitlerimizi anmak ve onları hatırlatmak amacıyla yürüyüş parkurundaki ağaçlara onların fotoğraflarını astık. Onlar darbe girişimine karşı dik duruşlarıyla ülkemiz için canlarını feda ettiler. Her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Bu vesile ile gazi olan vatandaşlarımıza sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

Kaynak: F.Ü. Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü