Devlet Tiyatroları, açık havada perdelerini açtı

0
25

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle temsillerine ara veren Devlet Tiyatroları, “Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları” ile seyircisiyle yeniden buluştu.

Etkinliğin açılışı İrfan Şahinbaş Sahnesi Macunköy Yerleşkesi’nde, Mustafa Kurt’un rejisörlüğünü üstlendiği, Ankara Devlet Tiyatrosunca sahneye konulan “Bizim Yunus” oyunuyla yapıldı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün sitesinde yer alan habere göre Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, “Bugün bizim açımızdan heyecanlı bir gün. Çok iyi bir hazırlık yaptık. Salgın önlemlerini alarak seyircilerimizi ağırlıyoruz. Seyircilerimiz de son derece ilgili ve kurallara dikkat ediyorlar. İlk haftada oynayacak olan oyunlarımızın neredeyse tamamı dolu. Bu da mutluluk verici. Çok iyi bir yaz sezonu geçireceğimizi düşünüyorum. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz Yaz Oyunlarından geriye dönüş yok. Yaz oyunları artık kalıcı hale geldi. Biz yaz, kış 12 ay çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Haziran’da 4 oyun 

Açık Hava Tiyatrosu Yaz Oyunları; 4, 5 Haziran’da sahnelenecek “Bizim Yunus”un ardından 10, 11 ve 12 Haziran’da “Aşık Veysel”; 17, 18 ve 19 Haziran’da “Eyvah Nadir” ve 24, 25 ve 26 Haziran’da ise “Sonsuzluk Kitabevi” ile devam edecek.

Kaynak: Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü